Popis značky: 


Futura se specializuje na výrobu rozkládacích sedaček a sedacího nábytku s velmi nápaditým a technicky náročným mechanizmem rozkládání a polohování.

Samotná značka Futura byla založena v roce 1985, vychází však z tradice specializované výroby rozkládacích mechanizmů zahájené v roce 1953 a výroby rozkládacích sedaček od roku 1959.

Sedačky, křesla a kompozice Futura jsou skutečně nápaditá a tento produkt nemá světově příliš širokou konkurenci. V pojetí Futury se zpracování designu mění ve vyjádření nápadu a absolutní dotažení funkčnosti. Vyvážení mezi funkčností a krásou, designem zpracování je hlavním bodem zájmu vývojového oddělení Futury.

Ve specifickém pojetí jsou nejdůležitějšími články rozkládací a polohovací mechanizmy té nejvyšší kvality. Futura je označuje za "nezničitelné mechanické srdce" svých výrobků. Tyto mechanizmy skutečně vykazují neuvěřitelnou životnost a odolnost.

V pojetí výrobků Futura se označení rozkládací sedačka jeví fatálně zejdnodušujícím. Sedačky Futura lze spíše popsat jako bezprecedentně multifunkční sedací nábytek velmi jednoduchých a elegantních tvarů. U jednodušších modelů multifunkce znamená, že z velmi elegantního křesla dvěma tahy vytvoříte chaise longue s podložkou pod nohy buď vertikálně položenou, nebo přizvedlou pod koleny. Pomocí dalšího mechanizmu můžete polohovat zádovou opěrku. Až křeslo přestane stačit, dalším tahem srovnáte všechny části do roviny a sedačka slouží jako velmi pohodlné lůžko.

Komplikovanější modely mají možnost přizvedávat pouze části plochy k nastavení opěráků do poloh zajišťujících absolutní pohodlí. Můžete si také vybrat modely s centálním sezením uprostřed a opěradly po krajích, u nichž z tvaru podobnému květu vytvoříte několika tahy ploché lůžko pro spaní.

Výsledkem důrazu na vývoj a kontrolu kvality jsou produkty, které se stanou naprosto nezaměnitelnými prvky domova nebo kanceláře.

Futura ke svým sedačkám a křeslům nabízí skutečně nevídaně široký výběr potahových materiálů od konzervativních a velmi kvalitních látek a kůží až po ultra moderní a velmi jedinečné vzory. Potahy jsou vždy zpracovány z nejkvalitnějších materiálů. Většina modelů sedaček je vybavena snímatelnými a pratelnými potahy.

 

Kontaktujte nás

* povinné údaje