Majitelé do dispozic stavby zasahovali pouze v několika drobných detailech, vyznění prostoru tak tvoří zejména vybavení nábytkem. Předsíni dominuje botník Box od Kristalia, který je zároveň praktickým a okouzlujícím bestsellerem z nabídky Punto Design. Objem kuchyně je pohledově rozbit střídáním světlé a tmavé barvy, což celou kompozici odlehčuje a nepůsobí destruktivně na vnímání plochy místnosti. Relaxační nebo obývací část tvoří multifunkční sedačka Le Vele Video od Futury.

Líbí se Vám naše reference?
Kontaktujte nás!

Kontaktovat
Kategorie: 
Popis reference: 

Soukromý byt o obytné ploše 95m doplněný 35m terasou v okrajové části Prahy je důkazem, že kvalitní a moderní zařízení nemusí být doménou luxusu a neomezuje ani v praktickém způsobu používání. 95m plochy bytu je rozděleno mezi velkorysou předsíň, tři obytné místnosti a komoru. Byt je umístěn v bytovém domě – průměrné novostavbě střední třídy. Majitelé do dispozic stavby zasahovali pouze v několika drobných detailech, vyznění prostoru tak tvoří zejména vybavení nábytkem.

 

Předsíň jako vstupní prostor

Poměrně velkorysá plocha předsíně svádí k jejímu využití jako vstupní haly. V takovém případě by bylo možno ji použít pro drobná jednání, kdy návštěvníka z nějakého důvodu nechcete pustit do soukromých prostor bytu.

Majitelé si aktuálně pochvalují pohodlí při častém „stěhování“ – balení a vybalování většího objemu zavazadel při cestování.

Předsíni dominuje botník Box od Kristalia, který je zároveň praktickým a okouzlujícím bestsellerem z nabídky Punto Design. K jeho praktičnosti uvádí majitel: „Žádný botník nikdy nevyhovoval mým botám 46. Do Boxu jdou uložit jak boty moje, tak ženy. To oceňuji.“ Botník „schovaný“ za zrcadlem okouzluje svou elegancí a tvarovou čistotou.

Předsíň je centrálním bodem, z nějž vedou vstupní dveře do všech místností bytu.

Vchod z předsíně do hlavního prostoru bytu – obývací části a kuchyně – zdobí posuvné hliníkové dveře Astor s pískovaným sklem, dovezené také z Itálie.

 

Bydlíme a vaříme

Vaření je pro majitele i majitelku nejen hobby, ale i velmi častá činnost. „Stále k nám chodí přátelé na večeře, nebo jen na kávu. Potřebovali jsme tedy kuchyň pro dva. Pak jsme začali navíc přemýšlet, jak ji při práci otevřít, aby kuchař nebyl izolován od společnosti“ říká majitelka. Výsledkem je kuchyňský prostor se dvěma pracovními plochami, z nichž jedna je umístěna na velkorysém ostrově a dovoluje tak buď pracovat ve dvou na jedné ploše, nebo být v kontaktu s návštěvou, která se u stejné plochy usadí na barovkách (Pilo od Bonalda).

Kuchyň v rámci řešení počítá s odkládacími plochami, je vybavena osvětlením zabudovaným ve dnech vrchních skříněk, dominuje ji masivní vodovodní baterie. Skříňky s bezúchytovým otvíráním kombinují výklopná a klasická dvířka, výsuvné segmenty a zásuvky. „Extrémní zátěž představuje 120cm zásuvka plná těžkých kastrolů a pánví. Zde jsme schopni demonstrovat výdrž a přesnost zpracování italských kuchyní“ doplňuje Martina Sládková z Punto Design.

Objem kuchyně je pohledově rozbit střídáním světlé a tmavé barvy, což celou kompozici odlehčuje a nepůsobí destruktivně na vnímání plochy místnosti. Eleganci a liniovou čistotu bezúchytových dvířek doplňuje nerezová digestoř s osvětlením a malá vinotéka.

Jídelní kout tvoří stůl od Casamania by Frezza tvořený nerezovými nohami do A a deskou z tvrzeného čirého skla. „Výdrž desky je pro nás velkým překvapením. Nejdřív jsme z tohoto řešení měli strach, pak jsme si mysleli, že si budeme dávat pozor. Ale co všechno stůl v provozu vydržel je zcela mimo očekávání.“ Říkají majitelé. Skleněný stůl je dalším segment výrazně odlehčujícím prostorové pojetí zařízení.

Relaxační nebo obývací část tvoří multifunkční sedačka Le Vele Video od Futury. Funkce a variabilita jsou pouze tušeny pod velmi subtilním zpracováním. Jednotlivé sedáky lze otáčet všemi směry a vzájemně posouvat. Základní postavení dvou křesel lze jedním tahem změnit na chaisse-longue, válendu ke sledování filmů nebo relaxaci u hudby. Dalším tahem z nich lze vytvořit dvě rovná lůžka pro návštěvy.


Ložnice

Přestože je byt vybaven relativně velkou komorou, vešly se do ložnice ohromné šatní skříně s posuvnými dveřmi.

Umístění postele Bloom od Bonalda uprostřed místnosti opticky zvýrazňuje její křivky. Postel doplněná o vysoké čelo přitom dovoluje její plné využití k relaxaci.

Místnost je doplněna policovým systémem Festival od Casamania by Frezza, který nejenže je zkonfigurován jako by sem patřil na míru, ale dokazuje svou využitelnost i v rezidenčním zařízení mimo kancelář.


Třetí obytná místnost…?

…“tam Vás nepustím protestuje majitelka se smíchem.“ Aktuálně slouží jako pracovna, ale do budoucna z ní možná bude dětský pokoj. Současný stav se vzhledem k důsledkům pracovního vytížení obou majitelů nesmí fotografovat.

 

Kontaktujte nás

* povinné údaje