Soukromý byt je vybaven po dohodě s majiteli jako prezentační byt firmy Punto Design. Kuchyňská linka Logika od firmy Nova Linea spojuje eleganci provedení ve vysokém lesku a bezúchytovou čistotu linie s maximální praktičností. Přechod mezi kuchyní a obytnou částí vyplňuje ohromná a velmi praktická komoda Diagonal od Bimaxu s nepřehlédnutelným řezem. Základní díl sedačky Good Mood je doplněn modulem chaisse-longue. Výraz obytné části dávají i barevně dominantní skleněná dvířka skříněk Glass od Bimaxu.

Líbí se Vám naše reference?
Kontaktujte nás!

Kontaktovat
Kategorie: 
Popis reference: 

Soukromý byt je vybaven po dohodě s majiteli jako prezentační byt firmy Punto Design, který bude po ukončení prezentace řádně využíván. Vzheldem k tomu byl koncept podřízen tomu, aby zdůrazňoval zejména výraz nábytkových prvků, a aby zároveň bylo možno byt jako celek dotvořit následně pouze minoritními zásahy.

Byly proto realizovány úpravy podlah a minimální stavební změny. Přáním majitelů bylo co možná nejméně měnit dispoziční řešení bytu. Přesto došlo k propojení prostoru kuchyně a obývací části bytu. Oddělené zůstaly pouze intimní zóny (ložnice, koupelna) a potenciálně lze uzavřít pracovnu. Zbytek bytu byl propojen pouhým vysazením dveří, což je podepřeno prolínáním podlahových typů na pomezí vstupní části bytu a kuchyně s obytnou a odpočinkovou zónou. Díky tomu se byt stal ještě vzdušnějším a při pobytu v něm máte pocit neustálé aktivity a kontaktu s ostatními.

 

Kuchyně

Kuchyňská linka Logika od firmy Nova Linea spojuje eleganci provedení ve vysokém lesku a bezúchytovou čistotu linie s maximální praktičností. Jako elementární při návrhu byla držena podmínka, že byť bude kuchyň malá, musí být možné v ní plnohodnotně vařit. V realizaci tohoto cíle pomohla zejména multifunkční trouba, kde pečení není jen doplňkovou funkcí.

Vnitřní výbava kuchyně je velmi bohatá, byť je pohledu zvenčí skryta. Kuchyňská linka nabízí mimo zmíněné trouby s horkým vzduchem, grilem, běžným pečením a mikrovlnným ohřevem dále plně vestavěnou myčku nádobí, zcela skrytou výkonnou digestoř, dvě sady osvětlení ve dnech skříněk, indukční varnou desku a čtyři koše pro recyklovatelný odpad. Za zmínku stojí i zcela zapuštěný dřez.

Linka nabízí dvě pracovní plochy pro pohodlnou přípravu a vaření.

 

Obývací a relaxační část

Obývací prostor získává na velikosti zejména nadstandardním prosvětlením, které zajišťují tři střešní okna. Doplnění dvěmi okny z prostoru otevřeného kuchyňského koutu prostor světelně nejen naplňuje, ale opticky otevírá.

Přechod mezi kuchyní a obytnou částí vyplňuje ohromná a velmi praktická komoda Diagonal od Bimaxu s nepřehlédnutelným řezem. Umístění a užívání prvku této velikosti umožňují posuvná dvířka, která šetří prostor a řešením otvírání podtrhují osobitost tohoto prvku. Dojem luxusu dotváří provedení v laku vysokého lesku s dokonalým zpracováním hran.

S kuchyňským koutem sousedí jídelní stůl, který po rozložení pohodlně obslouží šest osob. Lehkost jeho konstrukce je doplněna lehkými a elegantními židlemi, což svědčí prostorovému dojmu.

Základní díl sedačky Good Mood je doplněn modulem chaisse-longue. Celkově nabízí velkorysou relaxaci pro dva nebo příjemné a pohodlné posezení s návštěvou. Zajímavostí je plně snímatelný a vypratelný potah.

Výraz obytné části dávají i barevně dominantní skleněná dvířka skříněk Glass od Bimaxu.

 

Ložnice

Poměrně malý prostor ložnice vyplňuje postel, která díky nízké výšce a nízkému čelu dovoluje využít místnost se dvěma zkosenými stěnami.

V ložnici nacházíme druhou komodu diagonal, tentokrát v provedení zásuvkové skříňky a v matném lesku.

 

Pracovna

Dle zadání je v bytě plnohodnotné pracovní místo.  Tomu odpovídá skutečně velký kovový stůl, jehož tloušťka a lehkost konstrukce opět dovolili využít malého prostoru pro velkou věc.

Bílá linie je prozářena výranou oranžovou jak na židlích pro návštěvy, tak na hlavní pracovní židli od firmy Kastel.

Oranžová odráží i elegantní nástěnné poličky od Casamanie. Stejná firma je i dodavatelem velmi modulárního a univerzálního policového a úložného systému Festival. Ten je použit pro všechny úložné prvky od polic, před skříňky a kontejner.

 

Předsíň

Určitě zde nepatří na konec. Výrazný botník od Kristalia dovoluje pohodlné uložení většího množství bot, ale zejména bot větších velikostí.

 

 

 

Kontaktujte nás

* povinné údaje