Společnost Punto Design se zabývá obchodem s italským designovým nábytkem a kvalitními interierovými doplňky výhradně italské výroby.

Naši nabídku, její hodnotu a kvalitu vidíme nejen jako předmět obchodu, ale zejména v obsahu poradenství a v naši dlouhodobé orientaci na trhu. Přinášíme kvalitu v nejširším slova smyslu. Punto Design prodává zboží zejména formou přesvědčivé prezentace toho nejlepšího doporučení vlastního názoru a zkušeností. Nabízíme řešení, o jehož kvalitách jsme sami zásadně přesvědčeni.
Společnost Punto Design vznikla v České republice v roce 2011. Staví však na zkušenostech svých zakladatelů, kteří se v oboru obchodu s designovým nábytkem nejvyšší kvality profesionálně angažují již od devadesátých let.

Poslání Punto Design
Italský, resp. v Itálii tvořený a realizovaný design je obecně považován za tvůrce trendu, za špičku jak ve smyslu invence myšlenky a tvarů, tak ve smyslu úrovně technologického zpracování v realizaci.
Význam slova punto je bod, nebo místo. Punto Design chce být pevným bodem v prostoru interiérového designu, designového nábytku a designových bytových doplňků. Nikoli bodem, kolem kterého se vše točí, ale bodem, který má své místo, je stabilní, důvěryhodný, spolehlivý v kvalitě a preciznosti realizovaných služeb. Bodem, o kterém naši partneři budou vědět, a ke kterému se zákazníci budou vracet.

  • Chceme vyhledávat a přinášet do českého designového prostoru invenčně silné značky a výrobky. V Punto Design prezentujeme především dynamické výrobce, jejichž síla je nejen v tradiční nebo ikonické výrobě, ale kteří jsou nositeli výrazné inovace. Schopnost generovat dlouhodobě a neustále nové nápady je předpokladem udržení vedoucího postavení značky na trhu a signálem stability a důvěryhodnosti výrobce.
  • Moderní designové prvky a čisté, prosté linie představují nejvýznamnější část nabídky Punto Design. Nabízíme však i výrobky, které v moderním zpracování respektují klasický, až rustikální styl.
  • Jsme přesvědčeni, že vzhled a pouhý první dojem není vše. Má-li věc (v našem pojetí domácí nebo pracovní prostor) v životě skutečně kvalitně sloužit, je třeba dbát na kvalitu zpracování a provedení do posledního detailu. Výběr dodavatelů Punto Design proto zdůrazňuje špičkové provedení a vysokou technickou kvalitu zpracování.
  • Dojem v interiéru není obvykle tvořen pouze samotným solitérním výrobkem. V Punto Design nikdy neopomíjíme schopnost zakomponování do organického celku. Považujeme za klíčové zajistit profesionální a precizní návrh a realizaci nejen ve výrobě, ale i v přípravě a úpravách na místě určení, v samotné montáži nebo usazení.
  • Špičkově provedený, kvalitní a krásný nábytek nemusí být pouze doménou luxusní a exkluzivní nabídky. Punto Design představuje výrobce, kteří se soustředí na střední a vyšší střední třídu.
  • V neposlední řadě si Punto Design klade za cíl stát se aktivním spolutvůrcem úrovně českého designu. Chceme přinášet porozumění tomu, co design skutečně naplňuje, co je jeho vyjádřením, posláním, nebo co je pouhou parafrází.