Činnosti firmy má odpovídat i její vnější prezentace - dynamická, ale každopádně solidní. Má vyjadřovat důraz na kvalitu a expertízu, nikoli však luxus a vyhraněnou exkluzivitu. Cílem proto bylo, aby celkově interiér působil reprezentačním a elegantním dojmem.

Líbí se Vám naše reference?
Kontaktujte nás!

Kontaktovat
Popis reference: 

Činnosti firmy má odpovídat i její vnější prezentace - dynamická, ale každopádně solidní. Má vyjadřovat důraz na kvalitu a expertízu, nikoli však luxus a vyhraněnou exkluzivitu. Cílem proto bylo, aby celkově interiér působil reprezentačním a elegantním dojmem, nikoli však přehnaně exkluzivně na obchodní partnery a návštěvníky pobočky.

Důležitým, do určité míry limitujícím požadavkem byl důraz na zcela zásadní vizuální sladění nábytku ve všech prostorech pobočky. Výsledkem bylo omezení výběru stolů a nábytku na jedinou modelovou řadu, jejíž komponenty musí splňovat veškeré funkční požadavky.

Výběr základních barev a provedení respektoval jednak částečně historizující výraz samotného prostoru (velké místnosti s vysokými stropy, klasické vysoké, většinou dvoukřídlé dveře, parkety), jednak požadavek na dodržení elegantního výrazu, který v sobě spojí solidnost s moderností a nebude působit ani okázale, ani konzervativně.

Klasickou část zadání naplnil výběr tmavě hnědé (wengé) dýhy s dekorem dřeva, která vytváří solidní dojem a odráží se od čistě bílých stěn. Použití leštěného hliníku pak zásadně modernizuje celkový výraz stolů, které jsou dominantními prvky zařízení. K němu jsou laděny šedé boky skříní a skříněk.

 

Zařizovací prvky a řešení kanceláří

Spojení funkčních požadavků a požadavku na zcela jednotný výraz provedení splnilo pouze několik modelových řad výrobce kancelářského nábytku Archiutti. Z nich byla nakonec vybrána moderní řada Fattore Alpha, která nejlépe splňovala jak designovou, tak cenovou představu klienta. Fattore Alpha nabízí jak solidní výběr klasických kancelářských stolů nebo pracovních stolů s organizací kabeláže, tak konzole spojených pracovních stolů s centrální nohou a několik variant řešení jednacích stolů pro konferenční a zasedací místnosti.

Jednotlivá pracoviště tvoří velká plocha kancelářského stolu do L, systém skrytého uložení kabeláže a technických rozvodů přístupný přímo z desky stolu a osobní úložný zásuvkový kontejner. Stoly jsou doplněny vertikálně zavěšenými krycími deskami, zejména pro dámský personál. Stálá pracovní místa dotváří pohodlná a dobře vybavená kvalitní pracovní židle Korium, výrobce Kastel, se širokými možnostmi polohování a nastavení, s vysokým a vzdušným opěrákem ze síťoviny mesh.

Konferenční stoly jsou vybaveny systémem pro skryté uložení kabeláže a technických rozvodů. Kabelové lišty jsou přístupné přímo z desky stolu výklopnými nebo rozevíracími kryty a kabely jsou na stůl vedeny organizéry kabeláže z floorboxů v podlaze. Jednací stůl ve velké zasedací místnosti doplňují otočné plastové židle Kicca na kolečkách, výrobce Kastel, s částečným polstrováním, laděné do základních firemních barev.
Skříně jsou sdílené pro uložení operativní dokumentace a jsou provedeny ve stejném dekoru jako stoly ze základní řady modelu Fattore Alpha.

Pro řešení sdíleného pracoviště byl použit meetingový stůl Fattore Alpha s organizací kabeláže a centrální nohou doplněnou krajními podnožími. Stůl je možno sestavit také jako oboustrannou konzoli s doplněním centrálního paravánu pro zajištění základní míry soukromí. Jako paravány lze doplnit buď laminové desky, čalouněné panely, nebo tabule pískovaného skla. Pracovní místa jsou vybavena židlemi Krizia od výrobce kvalitních kancelářských židlí Kastel z transparentního polykarbonátu, na kolečkách, s částečným polstrováním sedáku. Transparentní provedení omezuje hmotu židlí a opticky tak optimalizuje využití omezeného prostoru kolem pracovního stolu.

 

Vstupní a jednací prostory

Vstupní prostor má návštěvníka v Riverside Europe nejen uvítat, ale poskytnout mu pohodlí při čekání nebo krátkém neformálním jednání. Dominuje mu kancelářská sedačka Kastel Kuadra ze čtvercových modulů s prošíváním. Moduly lze oddělit a přesouvat, nebo je lehce spojit do kompaktního celku spojkami. Sedačku mohou tvořit čtverce bez opěráku, se zádovým opěrákem, nebo s opěrákem do L, který slouží jako zádový opěrák nebo područka. Operativní a lehce pohyblivé sedací prvky doplňují plastová sedátka Serralunga Cero. Moderní výraz haly doplňuje bílý stolek Kristalia Mobius s čirou skleněnou deskou a věšák Bonaldo Tree v lesklém laku.

Pro jednání v páru je v jedné z kanceláří vytvořeno miniaturní jednací místo sestávající ze stolku Casamania VAD Table a dvou jednacích židlí Kastel Krizia.

Malá konferenční místnost umožňuje jednání až osmi lidí. Čtvercový stůl však dovoluje i jednání v menších skupinách bez pocitu předimenzovaného prostoru nebo prvků zařízení.

Velká konferenční místnost je připravena pro pravidelná i nepravidelná jednání skupin a pracovních týmů až do 14 osob. Její určení jako místa pro videokonference vyžadovalo zapracování velké televizní obrazovky a příslušných technických prvků, která je zasazena v sestavě prvků Niki od Bimaxu.

Technické řešení videokonferenčního sálu v Riverside Europe vyžadovalo omezení ozvěny zvuku. S ohledem na potřebnou plochu zvukoabsorbčních panelů byla zvolena varianta s využitím celé stěny a vytvořením grafického motivu, který zároveň doplní identitu firmy při videokonferencích. Celkem bylo instalováno 11 panelů Ecophon s individuálním potiskem.

Kontaktujte nás

* povinné údaje