Punto Design realizovalo rekonstrukci původních dětských pokojů, z nichž děti vyrostly do pubertálního věku. Společně s rodiči jsme hledali řešení jak využít daný prostor a vytvořit zákoutí vhodné pro činnosti odpovídající věku a potřebě soukromí.

Líbí se Vám naše reference?
Kontaktujte nás!

Kontaktovat
Kategorie: 
Popis reference: 

Punto Design realizovalo rekonstrukci původních dětských pokojů, z nichž děti vyrostly do pubertálního věku. Společně s rodiči jsme hledali řešení jak využít daný prostor a vytvořit zákoutí vhodné pro činnosti odpovídající věku a potřebě soukromí.


V rámci realizace změny byla využita významná část původního zařízení dětských pokojů. Změnilo se však rozložení a určení místností. Zatímco sourozenci vyrůstali v jedné společné ložnici a druhý pokoj sloužil jako studovna a hrací pokojík, nyní má každý k dispozici svou samostatnou místnost. Základním tématem se tak stala snaha o vytvoření aktivní zóny oddělené od odpočinku a zároveň naplnění specifických požadavků na estetiku a náladu místnosti.


Dívčí pokoj

V pokoji mladé dámy je jedna položka výrazně více akcentována oproti pokoji mládeneckému – samostatné úložné prostory. Proto zde byla zachována původní, jen mírně upravená úložná stěna. Jeden z komponentů vestavěné šatní skříně kryje zároveň průchod do samostatné šatny umístěné v malé místnosti sousedící s pokojem.
Umístění psacího stolu a postele odpovídá ergonomii těchto prvků v prostoru. S ohledem na menší rozměr místnosti vyznívá velmi pozitivně volba extrémně subtilního stolu Thin-K od Kristalia. Psací stůl doplňuje materiálově velmi podobný (kovový) zásuvkový kontejner na kolečkách.
Lůžko zůstalo zatím z původního vybavení pokoje, bylo však doplněno zcela novou matrací s odpovídajícími vlastnostmi.
Dominantním prvkem pokojem se stala dvě samostatná, polohovatelná křesla Futura Fashion, která místnosti vévodí moderním výrazem netradičního a moderně zpracovaného potahu (v provedení speciální designérské kolekce). Výraz potahu zdůrazňuje částečné opakování části motivu v utlumené formě ručně provedeného malování na stěně. Křesla Futura Fashion lze navíc lehce spojit do dvoulůžka pro příležitostné přespání.


Mládenecký pokoj

Celkový výraz zpracování mládeneckého pokoje vyznívá více technicistně a chladněji. Obkladové panely doplňují hliníkové závěsné lišty, které společně s dalšími hliníkovými prvky dodávají výrazu právě zmiňovaný technický charakter. Dominantou místnosti se stal subtilní, ale velmi pevný pracovní stůl (Kristalia Thin-K) a s ním související doplňky, které dokresluje „dospělá“ pracovní židle Kastel Korium.
Zajímavým prvkem je oddělení relaxační zóny od aktivní zóny (které k sobě těsně přiléhají) realizované zavěšeným japonským paravánem, který je navíc ukončen nad hranou stolu a není doveden k podlaze. Představuje účelný a esteticky velmi zdařilý doplněk.
I zde bylo lůžko doplněno novou matrací odpovídající vyšší mu vzrůstu a hmotnosti uživatele a doplněnou měkkou a tvrdou (zimní a letní) vrstvou.
Doplnění úložných skříněk o modul knihovního systému Blio respektuje barevné rozdělení místnosti a hloubkovým profilem rozbíjí hmotný výraz skříňové stěny.
Barevně z místnosti vystupuje rozkládací sedačka využitelná pro příležitostné spaní.

Kontaktujte nás

* povinné údaje