Byt situovaný v jedné z nejprogresivněji rostoucích čtvrtí Prahy – Karlíně skýtá jedinečné místo k bydlení. Přestože díky tmavšímu barevnému ladění evokuje spíše staromládenecký byt, obsahuje i několik jemnějších prvků, jako je například ne zcela běžné použití zelené stěny. Samostatný přímý výstup z výtahu jistě ocení každý návštěvník, stejně tak i úchvatný výhled na Prahu ze slunné střešní terasy.

Líbí se Vám naše reference?
Kontaktujte nás!

Kontaktovat
Kategorie: 
Popis reference: 

Od kuchyně je prostor obývacího pokoje inovativně oddělen zelenou stěnou tvořenou živými rostlinami. Středobodem kuchyně je jídelní stůl Boiacca wood od značky Kristalia. Nosným prvkem je deska vyrobená z materiálu Fenix-NTM®, který je vlastním vynálezem výrobce. Vyznačuje se především vysokou odolností vůči jakýmkoliv vnějším vlivům. Deska stolu má krásný sametově vypadající povrch, velmi příjemný na dotek. Je doplněna nohami z masivního evropského dubu a dohromady tvoří velmi moderní a minimalistický produkt. Použitím dřeva bylo docíleno propojení s obývacím prostorem a zelenou dělící stěnou. K jídelnímu stolu samozřejmě patří kvalitní jídelní židle, které jsou totožné značky jako stůl. Židle Elephant (Kristalia) dodají prostoru nádech originality. Designově jsou řešené stejně jako stůl, a to kombinací černého polyurethanového sedáku s dřevěnými bukovými nohami. Pro větší pohodlí je možné tyto židle doplnit o snímatelné polštářky, které udělají z rodinných večeří pohodlnou záležitost.

Dominantou bytu je zajisté obývací pokoj s prostornou sedačkou od značky Rolf Benz. Je potažena vysoce kvalitní kůží a přímo vybízí k odpolednímu lenošení s výhledem přes řeku na protilehlé Holešovice.

Zajímavostí je Relax & Fun prostor s terasou. Jak si pozorný čtenář jistě všimne, pracovní stůl a židle jsou stejné jako v kuchyni. Tento prvek vylučuje strohou kancelářskou atmosféru a zároveň prostoru dodává náznak elegance. Kožená relaxační křesla od Natuzzi změní sledování filmu nebo poslech hudby ve zcela nevšední zážitek. Originální designová knihovna je navržena tak, aby materiálově ladila se zbylým vybavením.

 Za zmínku zajisté stojí terasa s dechberoucím výhledem. Ten můžete například sledovat z modulární venkovní sedačky ve tvaru L od značky Ethimo z kolekce Infinity. Tato italská sedačka je tvořena hliníkovým rámem, do kterého je vpleten originální materiál Ethimo Lightwick. Potahy sedákových dílů jsou z textilie určené pro venkovní použití, která dovoluje rychlou propustnost vody a sedačka je díky tomu brzy použitelná i po větším dešti. Sedací souprava je doplněna o praktický konferenční stolek ze stejné kolekce.

Vlahé letní večery se sklenkou vína nebo letní snídaně si nejvíce užijete s kulatým stolkem Elephant a již dříve zmíněnými polokřesílky Elephant, tentokrát ale v modelu s ližinami pro lepší stabilitu na dřevěné venkovní podlaze. Židle i stůl odolají i silnějšímu dešti bez jediné úhony a dovolují celoroční venkovní použití. Navíc ve své bílé barvě poskytují zajímavý kontrast ke spíše temně laděnému pokoji.

Ložnici, zcela pochopitelně, dominuje postel v charakteristickém modro – bílém káru značky Hästens. Doplňuje ji masivní dřevěný obklad stěny s nočními stolky na potřebné drobnosti či rozečtenou knihu. Jemná atmosféra pokoje bez dalších rušivých elementů je jako stvořená pro klidný a ničím nerušený spánek. Tuto atmosféru perfektně podtrhuje měkký středně vysoký koberec v stříbřitě šedé barvě.

Byt byl zařízen ve spolupráci s Punto Design.

 

Kontaktujte nás

* povinné údaje